Sienkiewicz w promocji

Sienkiewicz. Żywot pisarza - okładkaDziś tylko jedna książka w atrakcyjnej cenie, którą według mnie, warto polecić. Do północy można kupić biografię Henryka Sienkiewicza pióra Józefa Szczublewskiego przecenioną o 50% w Virtualo. Opłaca się – po rabacie książka kosztuje 22,45 zł. Biografia ukazała się w serii Fortuna i Fatum* Wydawnictwa W. A. B. Seria ta, jak możemy przeczytać na stronie wydawcy, przybliża czytelnikom sylwetki ludzi o barwnych i skomplikowanych życiorysach, jednostek wybitnych, rewolucjonizujących naukę i sztukę, wpływających na bieg historii. Oprócz biografii ? rzetelnych i wyważonych, a zarazem żywo napisanych, kreślących wyraziste portrety bohaterów ? znajdziemy tu również autobiografie, pamiętniki, listy i wspomnienia. Warto podkreślić, że według strony wydawnictwa, nakład (papierowy) książki Szczublewskiego jest wyczerpany.

Do Sienkiewicza mam ambiwalentny stosunek – z jednej strony byłam zachwycona czytając „Quo Vadis” i „Krzyżaków”, z drugiej – nie mogłam przebrnąć przez „Potop”. Pamiętam sprawdzian z lektury w czasach licealnych. Na samą myśl cierpnie mi skóra. Na studiach było lepiej, jakoś Sienkiewicza ominęliśmy szerokim łukiem (rzecz jasna na ćwiczeniach, na liście lektur nie dało się nie zauważyć jego powieści). Być może zapoznanie się z sylwetką pisarza zmieni moje podejście do jego niektórych dzieł ;) Szczerze na to liczę.

W serwisie wolnelektury sporo książek Henryka Sienkiewicza do pobrania za darmo – „Quo Vadis”, „Potop”, „Ogniem i mieczem”, „Pan Wołodyjowski”, „Krzyżacy”, mnóstwo nowel.

A Wy jak? Lubicie Sienkiewicza?

*Z tej serii posiadam biografię Rolanda Topora, w papierze. Wysoki poziom. Dobrze napisana. Myślę, że cała seria warta polecenia.

 

Komentarze (3)

  1. Tym razem nie moja bajka, za Sienkiewiczem nigdy nie przepadałem. Natomiast kupiłem i czytam polecaną wczoraj przez Ciebie „Sztukę życia” Baumana. Muszę przyznać, że ciekawa i dająca do myślenia książka :) Niby wszystko, o czym Bauman pisze, wie się lub czuje pod skórą, ale warto przeczytać na ten temat dobry esej.

  2. Jeśli dobrze pamiętam, Sienkiewicz przegrał u mnie z Dickiem i Gibsonem… ;-P

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.