Lecę dalej

Filipczak "Lecę dalej"Lecę dalej. Tanie podniebne podróże to pierwsza książka Marzeny Filipczak, po którą sięgnęłam. W zasadzie powinnam zacząć od wcześniejszej pozycji, czyli Jadę dalej, ale jakoś nie wyszło. Zresztą nie ma tego złego? kiedy ją czytałam byłam własnie na etapie latania, szukania tanich biletów oraz dobrych połączeń, więc najnowsza książka Filipczak była jak znalazł.

Książka składa się z dwóch części ? w pierwszej, obszerniejszej ? autorka opisuje swoje mniejsze i większe wyprawy jakie zrealizowała, kupując często bardzo tanie bilety. Opowiada np. o wyjeździe na Ibizę za 75 zł albo do Maroka za 130 zł. Druga część to poradnik dotyczący tego jak i kiedy szukać cenowych okazji na bilety lotnicze, na co zwracać uwagę przy ich zakupie, jak się spakować oraz co zrobić by uniknąć przykrych niespodzianek w samolocie lub na lotnisku ( Filipczak doradza jak planować przesiadki, by nie spóźnić się na drugi samolot, czy jak spać na lotniskach, by nie zostać okradzioną).

Książka Lecę dalej została starannie wydana. Ma ładną okładkę ze skrzydełkami, a wnętrze skrywa w sobie mnóstwo kolorowych fotografii ilustrujących opowieści podróżniczki. Każda z dwunastu historii zaczyna się dokładnym opisem tego jak autorka upolowała bilet (cena, przewoźnik, promocja) oraz co robiła na swojej wycieczce. Ha, bez czytania książki sama upolowałam w zeszłym roku bilet do Gruzji za 320 zł (tak jak autorka)! Dla mnie bardziej interesująca była druga część, w której można znaleźć praktyczne wskazówki, pomocne przy tanim podróżowaniu. Podróżniczka doradza z jakich serwisów korzystać przy kupowaniu biletów, jak planować przeloty i szukać przesiadek,co zabrać ze sobą na wyprawę i w co się spakować. Poza tym, a za to należy się duży plus, jeden rozdział poświęca reklamacjom i prawom pasażera. Wyjaśnia jakie prawa przysługują pasażerowi w sytuacji gdy lot został odwołany czy kiedy jest spóźniony. Opisuje co zrobić, jakie należy się odszkodowanie itp. W książce można znaleźć dużo praktycznych porad, których udziela doświadczona globtroterka – żadnych wydumanych problemów tu nie znajdziecie. Jeśli jest problem, jest też rozwiązanie.

Jednym słowem –  Lecę dalej to obowiązkowa lektura dla każdego miłośnika i każdej miłośniczki taniego podróżowania i latania.

Marzena Filipczak, Lecę dalej. Tanie podniebne podróże, Poradnia K, Warszawa 2012.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.