CzytajPL 2017

2 listopada w całej Polsce pojawiło się 7 tysięcy darmowych wypożyczalni e-booków. Znaleźć je można m.in. na przystankach autobusowych, w restauracjach i w szkołach. Czytaj PL ? jedna z  największych na świecie akcji promujących czytelnictwo i jedyna taka w Polsce, która opanowała blisko 500 miast i mniejszych miejscowości na terenie całego kraju. Swoim zasięgiem wielokrotnie przebija poprzednie edycje i po raz pierwszy na taką skalę wykrocza poza granice kraju. Do wypożyczenia dostępne są same bestsellery m.in. ?Sekretne życie drzew? oraz ?Shantaram?.

CzytajPL (www.czytajPL.pl) do tej pory było organizowane w niespotykanej w Polsce i na świecie skali, a w tym roku zasięg akcji jest wielokrotnie większy. Akcja obejmuje ponad 30 miast i dodatkowe 450, w których znajdują się szkoły biorące udział w akcji. Spośród 5000 zgłoszeń uczniów organizatorzy wyłonili 1000 Ambasadorów. Na ponad siedmiu tysiącach nośników pojawiły się darmowe wypożyczalnie e-booków i audiobooków. Udostępnione zostały kody QR do 12 bestsellerów, w tym 5 absolutnych nowości z 2017 roku. Po raz pierwszy w akcji bierze udział 10 miast zagranicznych m.in.: Barcelona, Dublin, Lwów, Norwich, Nottingham, Praga i Reykjavik ? Miasta Literatury UNESCO. Wszystko to jest możliwe dzięki jednemu kodowi i jednej aplikacji. Zeszłoroczna edycja  zachęciła do czytania tysiące osób. W tym roku przekona ich jeszcze więcej. Akcja organizowana jest już po raz piąty przez Krakowskie Biuro Festiwalowe, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz platformę e-bookową Woblink.com.

CzytajPL 2017

Wśród bestsellerowych książek każdy znajdzie coś dla siebie. W kategorii kryminał do wirtualnej wypożyczalni trafi szwedzka ?Księżniczka z lodu? Camilli Läckberg, której powieści przetłumaczone zostały na ponad 40 języków w 60 krajach. Miłośnicy książek  przygodowych będą mieli okazję przeczytać m.in. głośną powieść ?Shantaram? Gregory’ego Davida Robertsa, która przedstawia historię legendarnego zbiega ukrywającego się w Indiach. W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy! Odkryje je przed czytelnikami Peter Wohlleben w ?Sekretnym życiu drzew?. Do wypożyczenia będą również nagrodzone Nagrodą Zajdla ?Czterdzieści i cztery? Krzysztofa Piskorskiego, ?Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast? Filipa Springera, ?#WstydźSię!? Jona Ronsona (ja zaczęłam swoją przygodę CzytajPL 2017 właśnie z tą książką) i ?Korona śniegu i krwi? Elżbiety Cherezińskiej.

Do organizowanej z inicjatywy Instytutu Książki, pilotażowej odsłony akcji ?Upoluj swoją książkę? zgłosiło się aż 1000 szkół ponadpodstawowych z całego kraju. Umożliwi ona wypożyczenie książki na 5 minutowej przerwie wprost z korytarza. Wystarczy smartfon i aplikacja. Na uczniów czekają również konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Ale to nie wszystko. W 200 restauracjach w ramach akcji ?Czytaj PL na przystawkę? goście wypożyczą książki nie odchodząc od stolika, dzięki specjalnym nakładkom na menu.

Akcja Czytaj PL od początku jest organizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Aby skorzystać z darmowych wypożyczalni e-booków i audiobooków, należy pobrać aplikację Woblink ze sklepu App Store lub Google Play i przejść do zakładki Czytaj PL. Wystarczy jeden kod. Do całej kolekcji każdy może też zaprosić aż 5 znajomych. Czytaj PL trwa od 2 do 30 listopada. Lokalizator darmowych wypożyczalni e-booków można znaleźć na stronie www.czytajPL.pl

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.