Z historią w tle

książka z historią w tle - Honor LegionuPrzy okazji Święta Niepodległości mnóstwo księgarni przygotowało specjalną ofertę na książki historyczne czy książki polskich autorów. Przyjrzałam się tym obniżkom i wybrałam kilka interesujących książek z historią w tle.

Woblink przygotował specjalną ofertę, w której znajdziecie książki o historii Polski tańsze do 45%.

? Ciekawie zapowiada się Pijana wojna Kamila Janickiego, w której przedstawia on nieznane oblicze konfliktu zbrojnego, podczas którego wódka lała się strumieniami. Cena ebooka to 13,74 zł.

Droga lodowa. Od zesłania do wolności – odyseja Polaków Stefana Waydenfelda opowiada historię rodziny Waydenfeldów, deportowaną w 1940 roku do ZSRR. Autor, który urodził się w 1925 r. w Otwocku., w 1940 r. wraz z rodziną został deportowany do ZSRR. Po długiej tułaczce po terenach sowieckiego imperium, zwolnieni na mocy ?amnestii?, przedostali się do Iranu. Tam Stefan poznał swą przyszłą żonę. Wstąpił do wojska i brał udział w walkach we Włoszech, także pod Monte Cassino. Po wojnie podjął naukę, studiował w Bolonii, Paryżu, a w końcu ukończył medycynę w Dublinie. Nie chcąc wracać do Polski pozostającej w strefie wpływów ZSRR, razem z żoną osiadł w Anglii. Zmarł w Londynie dwa lata temu. Książka kosztuje 21,95 zł.

? Dla tych, którzy lubią fikcję także znajdzie się coś ciekawego – powieść Andrzeja Sawickiego Honor Legionu. Akcja rozpoczyna się pod koniec XVIII wieku, kiedy to formuje się Legion Polski pod dowództwem Jana Henryka Dąbrowskiego. Przygody głównego bohatera Kazimierza Luxa poznajemy z jego pamiętników. Cena – 10,99 zł. Tę książkę kupiłyśmy z moją mamą :)

Dla miłośników papieru kilka ciekawych propozycji w Merlinie. Album Polska w starej fotografii za 24,90 zł. Zdjęcia zostały wybrane ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zamach – tropem zabójców generała Sikorskiego Tadeusza Antoniego Kisielewskiego to czwarta książka poświęcona katastrofie gibraltarskiej, w której zginął Sikorski. Autor dotarł do niepublikowanych dokumentów, oparł swoje badania także na nowych analizach. Zapowiada się interesująco. Cena: 43,90 zł.

Mnóstwo świetnych tytułów znajdziecie także w Znaku. Moją uwagę przykuły dwie pozycje:

? Jedna z nowości – jest nią książka Władysława Bartoszewskiego Ten jest z ojczyzny mojej. Polacy z pomocą Żydom 1939-1945, w której zbiera on relacje i dokumenty dotyczące osób ratujących podczas II wojny światowej Żydów. Cena za ten imponujący zbiór (ponad 900 stron!) to 80,90 zł.

? Wielka trwoga. Polska 1944-1947. Ludowa reakcja na kryzys Marcina Zaremby to opowieść o państwie spustoszonym przez wojnę, kraju pełnym strachu i niepewności. 47,90 zł.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.