Wygraj książki „Upór i przekora” lub „Superbetter” [konkurs]

Dzięki uprzejmości wydawnictw Agora i Czarna Owca mam dla Was dwie książki do wygrania. Tym razem konkurs znajdziecie na Instagramie, warto więc obserwować profil ZaginamRogi. Poniżej kilka informacji o książkach i zasady konkursu.

„Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły naukę i świat” Rachel Swaby

Dokonałaś przełomowego odkrycia, ale to twój rywal (i dziwnym trafem mężczyzna) dostał dzięki niemu Nobla?
Twojego męża zatrudnili na uniwersytecie w roli wykładowcy, ale tobie zaproponowali tylko bezpłatną posadę sekretarki?
Opatentowałaś urządzenie, które posłuży do stworzenia WI-FI, ale pamiętają cię głównie za jedną z pierwszych rozbieranych ról filmowych?

No cóż, WITAMY W ŚWIECIE NAUKI!

?Upór i przekora? to dowód w sprawie. Sprawie 52 największych naukowczyń o prawo do kształcenia, pracy i równego traktowania. Wystarczy czytać jeden krótki rozdział tygodniowo, by po roku mieć pojęcie o tym, kto wynalazł niemnącą się bawełnę, czyje genialne testy ocaliły życie wielu kolejnych pokoleń noworodków, kto zainicjował powstanie Agencji Ochrony Środowiska. W zdominowanym przez mężczyzn środowisku kobiety od wieków dokonywały przełomowych odkryć i torowały drogę do kolejnych, ale do niedawna nikt nie opowiedział ich historii i nie oddał im sprawiedliwości. Książka Rachel Swaby to zmienia.

Rachel Swaby, Upór i przekora. 52 kobiety, które odmieniły świat i naukę, tłum. Krzysztof Kurek, Agora, 2017.


„SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać” Jane McGonigal

Życie to gra! Nie stracić siły, motywacji i optymizmu w obliczu trudnych doświadczeń i coraz to nowych wyzwań ? czy to w ogóle możliwe? Ciesząca się światowym uznaniem projektantka gier Jane McGonigal udowadnia, że tak. Gdy w 2009 roku doznała poważnego wstrząśnienia mózgu, wydawało się, że to koniec. Dręczyły ją lęki, depresja i myśli samobójcze, nie mogła pracować, a nawet wstać z łóżka. Na szczęście wieloletnie doświadczenia zawodowe nie poszły na marne ? McGonigal zmieniła proces dochodzenia do zdrowia w grę budującą psychiczną odporność. Proste ćwiczenia motywacyjne stały się częścią większego projektu, prowadzonego we współpracy z amerykańskim Narodowym Instytutem Zdrowia.

Do tej pory wydawało ci się, że granie w gry to strata czasu? Nic bardziej mylnego! Autorka ?Superbetter? przekonuje nas, że taka aktywność zmienia nasze reakcje na stres, wyzwania i ból. Obudzenie w sobie gracza w realnym życiu oznacza uruchomienie zasobów optymizmu, kreatywności, odwagi i determinacji. Gra warta świeczki!

Ćwicz umiejętności gracza ­? zdolność do kontrolowania własnej uwagi, pozyskiwania nowych sojuszników i motywowania samego siebie i zacznij spełniać swoje marzenia.

Jane McGonigal, SuperBetter. Życie to gra, naucz się wygrywać, tłum. Ewa Kaniowska, Czarna Owca, 2017.


ZASADY KONKURSU są proste – w serwisie Instagram polub zdjęcie książki i postępuj według zasad określonych w opisie. Konkurs trwa do północy 17 lutego. Wyniki pojawią się w niedzielę, 19 lutego. Wysyłka książki na terenie Polski.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.