Wygraj książkę „Jak zostać dyktatorem” Mikala Hema (rozstrzygnięty)

Dziś mam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest książka Mikala Hema Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy.

jak-zostac-dyktatorem-okladkaNota z okładki tak zachęca do lektury:

?Jak zostać dyktatorem. Podręcznik dla nowicjuszy? Mikala Hema to opowieść o drodze do władzy absolutnej. To gorzka, inteligentna satyra i analiza współczesnego świata, który na gwiazdy kreuje czasem wyjątkowo antypatyczne postaci.

Mikal Hem, dziennikarz specjalizujący się w zagadnieniach i analizach polityki międzynarodowej, przytacza fakty, które ilustruje barwnymi anegdotami dotyczącymi prywatnego życia dyktatorów. Pisze o ich słabostkach, ulubionych autach i sportach ? także tych bardzo ekstremalnych, o miłosnych podbojach i cudach jakich rzekomo dokonywali. W satyryczny, ale daleki od pobłażliwości sposób relacjonuje ich poczynania, które doprowadziły do patologizacji autorytarnych rządów.

?Jak zostać dyktatorem? w krzywym zwierciadle pokazuje mechanizmy i cechy, dzięki którym ?słońca narodów? z całego świata dochodziły do władzy i przy jej pomocy eliminowały przeciwników. Pokazuje też, że opowieść o krwawych i bezwzględnych dyktaturach może być  zarazem historią o buncie i narastającej społecznej frustracji, która prowadzi do rewolucji skierowanych przeciwko absolutnej władzy.

Zasady konkursu:

W komentarzu pod tym wpisem napiszcie dlaczego chcecie otrzymać „Jak zostać dyktatorem” Hema. Jedna odpowiedź zostanie nagrodzona książką!

Na komentarze czekam do północy 10 grudnia 2016 roku. 

Komentarze (6)

 1. Żeby podarować narzeczonemu i uszczęśliwić go na pierwsze wspólne święta :)

 2. Od lat zadaję sobie pytanie z tytułu tej książki. W końcu coś dla mnie!

 3. KandydatkaNaDyktatorra 2 grudnia 2016 w 18:01

  Codziennie niosę kaganek oświaty pod strzechy…mozolnie nauczam młode pokolenie ojczystego jezyka. A gdybym tak poniosła kaganiec oświaty? I byłabym skuteczniejsza? Gdybym wiedziala… jak zostać dyktatorem ??

  … To moze tez miałabym szanse ruszyć w podróż wyobraźni z dala od frustrujacej rzeczywistości :)

 4. Chciałabym bardzo przeczytać tę książkę. Dlaczego? Aby pojąć, jakie mechanizmy sterują umysłem człowieka, który dąży do absolutnej władzy i w końcu ją zdobywa. Chciałabym się również przekonać, czy należy się bać tego, co rozgrywa się teraz na naszych oczach
  w polskim i międzynarodowym życiu publicznym.

 5. Chciałbym dostać książkę, bo:

  *Dużo czytam, a historia jest mi bardzo bliską dziedziną. Zawsze interesowały mnie różne formy władzy i mechanizmy dochodzenia do władzy oraz do jakich sposobów posunęły się osoby starające się o władzę, aby stanąć na samym szczycie?czy ktoś jeszcze za nimi stoi w ich drodze do władzy?

  *Jestem ciekawy satyrycznego podejścia autora do tematu dyktatur i dyktatorów i oczywiście których dyktatorów wziął na tapetę ?

  * Bo ciekawią mnie fakty z życia prywatnego ludzi u władzy – (napomknę, że często ludzie bez większej wiedzy, umiejętności czy zdolności byli i są w stanie zapanować nad ludzkimi umysłami)!!!, chciałbym się dowiedzieć jak oni to robią? do czego muszą się posunąć , co nimi powoduje?

  * chce poszerzyć swoje horyzonty myślenia w temacie dyktatury?

  Pozdrawiam Bartosz

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.