Wolnościowy BookRage

zbieramynawolnosc1Mamy nadprogramowy wolnościowy BookRage! :-)

BookRage to platforma na której można kupić pakiety ebooków „co łaska”. Ile chcemy, tyle płacimy. I dostajemy książki. Proste? Banalnie.

Tym razem do kupienia jest pakiet książek dotyczących wolności, internetu, oprogramowania, własności intelektualnej. Zebrana kasa – dokładnie licząc to połowa – pójdzie na wydanie w papierze zbioru esejów Ebena Moglena „Wolność w chmurze”. Druga połowa to pieniądze dla autorów i wydawców.

Tym razem do kupienia:

Eben Moglen – „Wolność w chmurze i inne eseje” 

Moglen w swojej książce udowadnia, że pierwszy raz w dziejach mamy realną szansę na osiągnięcie wolności. Warunkiem jest obranie właściwych kierunków ? wolnego oprogramowania , wolnego sprzętu, wolnego pasma i wolnej kultury. Tylko w taki sposób możemy zaprowadzić sprawiedliwość społeczną.

Daniel Bensa?d – „Wywłaszczeni”

Marcin Wilkowski – „Wprowadzenie do historii cyfrowej”

Książka Wilkowskiego to próba opisu najważniejszych zagadnień związanych z wykorzystywaniem Internetu w badaniach historycznych i z historycznym myśleniem o Sieci. W publikacji silnie zaznaczono także wątek otwartości publicznych instytucji pamięci.

Sam Williams – „W obronie wolności”

Wojciech Orliński – „Jeśli nie jesteś płacącym klientem, jesteś towarem” (tę pozycję otrzymamy gdy wpłacimy więcej niż wynosi średnia wpłata)

Zdecydowanie warto. Ja już kupiłam. I sama jeszcze nie wiem od której książki zacznę :)

 

Komentarze (1)

  1. Pola: zacznij od Sama Williamsa ? ?W obronie wolności? – dowiesz się czemu tak bardzo nie chciałem zainstalować Ci Windowsa na lapku ;-)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.