Wakacyjna wyprzedaż

Codziennie można zakupić e-booki w świetnych cenach, ale i księgarnie sprzedające papierowe książki nie pozostają w tyle. Empik robi dużą wyprzedaż – promocja dotyczy tylko książek zakupionych online. Znalazłam wiele perełek w naprawdę świetnych cenach. Zresztą zobaczcie sami!

dom-augustyDom Augusty Majgull Axellson to historia trzech kobiet, przedstawicielek różnych pokoleń tej samej rodziny. Łączą je nie tylko więzy krwi, lecz także wspólne losy ? dwie z nich to matki nieślubnych dzieci, trzecia jest niechcianą córką. Nieświadomie wszystkie popełniają błędy swoich poprzedniczek. Powieść kosztuje 9,99 zł.

kwietniowa-czarownicaW promocji jest też inna książka tej autorki – Kwietniowa czarownica. Według skandynawskich wierzeń ludowych „wiosenne” czarownice potrafią wcielać się w inne istoty i działać za ich pośrednictwem. Taką moc ma dotknięta porażeniem mózgowym Desirée. Matka nie mogła jej wychowywać, choć wzięła pod opiekę trzy inne dziewczęta. Skazana na szpitalny żywot bohaterka stopniowo uczy się porozumiewać z otoczeniem i wykorzystywać swoją nieprzeciętną inteligencję. Pod koniec życia nawiązuje osobliwy kontakt z przybranymi siostrami, by zrozumieć swój los i zarazem wpłynąć na ich życie. Książka otrzymała w 1997 roku najważniejszą szwedzką nagrodę literacką Augustpriset (odpowiednik nagrody Pulitzera). Powieść kosztuje 10,99 zł.

Calvino - okladkipowiesciNa wyprzedaży można znaleźć trzy książki Italo Calvina, włoskiego pisarza: Jeśli zimową nocą podróżny za 18,99 zł,  Marcovaldo za 17,99 zł, Niewidzialne miasta za 12,49 zł. Najbardziej znanym utworem jest Jeśli zimową nocą podróżny – a tak do lektury zachęca wydawca: zamiast nowej powieści Calvina Czytelnik i Czytelniczka dostają kolejne powieści-niespodzianki, urywające się zawsze w najciekawszym momencie. Jeśli zimową nocą podróżny to fascynujący literacki labirynt, zdolny pomieścić Kafkę i Borgesa, realizm magiczny, francuski kryminał i rosyjską powieść rewolucyjną. Niezwykły eksperyment, wymagający ?wytężenia uwagi” rozumianego jako gotowość na intelektualną przygodę.

wyklad-profesora-mmaaW obniżonych cenach kupić można wiele książek z serii Nowy Kanon wydawnictwa W.A.B. Ja polecam gorąco Wykład profesora MMAA Stefana Themersona, którą to książkę można kupić za 16,99 zł. Themerson w swojej książce pokazuje, jak ograniczona nasza wiedza i jak złudne może być to, co uznajemy za obiektywne. Z perspektywy termitowej nierozstrzygalne dylematy etyczne czy filozoficzne ludzkości zyskują zupełnie nowy wymiar, a postępowanie człowieka wydaje się dużo mniej racjonalne i logiczne, niż zwykliśmy sądzić. W swojej alegorycznej powieści autor nawiązuje do największych myślicieli, takich jak Nietzsche, Freud czy Schopenhauer, by zgłębiać ograniczenia języka i poznania. Powieść jest ciekawa, oryginalna i zabawna. Mam jej pierwsze wydanie z 1958 roku i odkąd kilkanaście lat po raz pierwszy zetknęłam się z twórczością Themersona, gorąco polecam ją wszystkim znajomym.

orkan-na-jamajceZa 19,99 zł dostaniemy Orkan na Jamajce Richarda Hughesa. Władysław Kopaliński tak pisał we wstępie do tej powieści: „Orkan na Jamajce” to Alicja w Krainie Czarów, jaką mogłoby stworzyć bezlitosne pióro Jonatana Swifta. […] to nie tylko opowieść o dzieciach pozbawionych skrzydełek wrodzonego anielstwa, ale też satyra na wartości i porządki świata dorosłych, za które wszyscy musimy ponosić odpowiedzialność.

przejechal-cyrkW świetnych cenach są także książki Patricka Modiano, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2014. Zagubiona dzielnica jest za 17,40 zł, a Przejechał cyrk za 15,- zł. O tej drugiej powieści pisałam tak na blogu: Przypadkowe spotkanie z kobietą, kilka dni, wycinek z życia głównego bohatera. I taki dostajemy obraz tych dni ? poszatkowany, w częściach, opowiadany (przywoływany) z dystansu ? przeszłość miesza się z przyszłością. Czy wszystko można sobie przypomnieć? Czy nie nadużywamy pamięci, zmieniając pewne szczegóły?

Taniej kupimy wiele innych tytułów, m.in.

80% taniej – Izabela Czajka-Stachowicz, Małżeństwo po raz pierwszy – 7,99 zł

64% taniej – Joanna Bator, Rekin z parku Yoyogi – 14,49 zł

61% taniej – Max Blecher, Zabliźnione serca – 13,49 zł

60% taniej – Małgorzata Szpakowska, Wiadomości literackie prawie dla wszystkich – 19,96 zł

50% taniej – J.M.G. Le Clezio, Protokół – 14,95 zł

Cała promocja dostępna pod adresem: Empik wyprzedaż. Promocja trwa do 17 sierpnia.

Wchodząc na stronę księgarni przez linki w tym wpisie i kupując książki pomagacie mi utrzymać bloga. Za co bardzo Wam dziękuję!

Komentarze (2)

  1. o nie. o nie. o nie.
    nie powinnam była tego widzieć. to się bardzo źle skończy…

  2. trafiłam też na obniżkę w antykwariacie z ksiażkami http://kupksiazke24h.pl , mają tam do końca wakacji 25 % taniej na wszystkie pozycje ksiazkowe

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.