Tylko papier

Tym razem wyszukałam interesujące książki, ale tylko… w formie papierowej. Ebooki są ekonomiczne (i nie chodzi tylko o cenę), nie zajmują miejsca, wszędzie można je zabrać (w jednym czy kilku urządzeniach), ale to właśnie książki, w swej tradycyjnej, papierowej formie, ustawione na półkach, poupychane na regałach cieszą nasz wzrok. Tego przynajmniej będę się trzymać w najbliższych dniach (przeprowadzka swoje robi, stosy książek do przeniesienia ważą).

weiser_dawidekWeiser Dawidek to debiutancka powieść Pawła Huelle, za którą pisarz otrzymał w 1988 roku Nagrodę Fundacji im. Kościelskich, a sama książka zdobyła rok wcześniej Nagrodę Młodych przyznawaną przez „Literaturę”. Pod koniec marca w Dworze Artusa w Toruniu odbędzie się spotkanie z pisarzem. Kto kolekcjonuje autografy, ten powinien zaopatrzyć się w którąś z powieści :)

spiewaj_ogrodySpotkanie ma się odbyć przy okazji promocji najnowszej książki Śpiewaj ogrody. Jest to misternie skonstruowana opowieść o wielokulturowym świecie, którego już nie ma. Trudna, skomplikowana historia XX wieku, Wolne Miasto Gdańsk i muzyka – zapowiada się doprawdy interesująco. Obydwie książki można kupić m.in. w Matrasie (polecam szczególnie mieszkańcom Torunia wybierającym się na spotkanie – dostawa do księgarni jest za darmo); „Śpiewaj ogrody” kosztuje 25,79 zł, a „Weiser Dawidek” – 32,15 zł.

dwojeludziPamiętacie spotkanie z Iwoną Chmielewską, autorką książek obrazkowych (picturebook)? Ukazała się po polsku jej książka Dwoje ludzi, która od lat cieszy zagranicznych czytelników. Gdy dwoje ludzi żyje razem, to jest im łatwiej, bo są razem, i jest im trudniej, bo są razem tak zaczyna się ta autorska książka Iwony Chmielewskiej. Muszę ją mieć. Po prostu! W księgarni lideria książka kosztuje 20,58 zł.

tsukuruHaruki Murakami – jeden z najpopularniejszych japońskich pisarzy. Albo się go uwielbia, albo się go nie znosi. Literatura nie znosi półśrodków. Jego książka Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa osiągnęła w samej Japonii sprzedaż ponad miliona egzemplarzy. W księgarni Bookson za… 7 zł! Główny bohater postanawia po latach dowiedzieć się czemu jego przyjaciele zerwali z nim stosunki. Odkrywanie tajemnic przeszłości przez Tsukuru będzie przejmującą historią.

A kto nie ma miejsca na półkach… niech szuka ebooków :)

 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.