Skandynawskie kryminały

Tak dużo ebooków, a tak mało… czasu i pieniędzy :)

Ale co zrobić, kiedy świetne skandynawskie kryminały są w promocji? Do jutra w serwisie ebooki.allegro w promocji można nabyć książki wydawnictwa Czarna Owca.

Skandynawskie kryminały - okładka książki Stiega Larssona "Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet"Co mogę polecić? Na pewno to, co czytałam. Zatem z pewnością bardzo dobrą trylogię szwedzkiego pisarza i dziennikarza Stiega Larssona – pierwsza część „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet” w fantastycznej cenie – 13,96 zł. Ta książka (już po śmierci autora) w 2006 roku otrzymała Szklany Klucz – literacką nagrodę, przyznawaną pisarzom z krajów nordyckich za najlepszy kryminał. Dwa lata później tę samą nagrodę zgarnął ostatni tom serii. Kolejne – „Dziewczyna, która igrała z ogniem” i „Zamek z piasku, który runął” są niewiele droższe. Być może oglądaliście filmy, nakręcone na podstawie jego kryminałów. Znana „Dziewczyna z tatuażem” powstała na podstawie pierwszej części serii „Millennium”.

Zaraz za Larssonem plasują się kryminały Camilli Läckberg. Autorka mroczne intrygi doskonale łączy z obyczajowymi powieściami. Naprawdę nieźle się to czyta. Za mną lektura czterech jej książek:  „Fabrykantki aniołów„, „Kamieniarza„, „Kaznodziei” i „Księżniczki z lodu„.

Ja natomiast dziś kupuję książki H?kana Nessera. Kryminały, w których głównym bohaterem jest komisarz Van Veeteren, wybuchowy, gburowaty, ale i sympatyczny emerytowany policjant (prowadzący antykwariat!), który we własnym mniemaniu potrafi rozwiązać każdą zagadkę. Seria o komisarzu Veeterenie ukazała się w ponad 25 krajach i sprzedała w nakładzie ponad 10 mln egzemplarzy. Drugim cyklem kryminalnym tego autora jest ten o inspektorze Barbarottim (także w promocji). Ja jednak stawiam na komisarza i zamierzam kupić „Nieszczelną sieć„,  „Punkt Borkmanna„, „Powrót” i „Kobietę ze znamieniem„. Na jesienne, zbliżające się dużymi krokami wieczory będą jak znalazł.

Jeśli chcecie kupić, zachęcam do klikania przez powyższe odnośniki – wy kupicie książkę, a ZaginamRogi uzbiera może na kolejne tytuły do recenzji :) To co wybraliście?

Komentarze (1)

  1. Warto wiedzieć, że obraz Finchera z 2011 r. nie był pierwszą ekranizacją (choć moim zdaniem równie udaną!) trylogii Millennium Larssona. W 2009 powstały 3 szwedzkie filmy, z którymi również warto się zapoznać (świetna rola Noomi Rapace!). Profanując dalej temat: audiobook czytany przez Krzysztofa Gosztyła też przyjemnie się słucha :-). I pamiętajcie o rewelacyjnej ścieżce dźwiękowej autorstwa Trenta Reznora i Actticus Ross hollywoodzkiej ekranizacji. Do lektury książek Larssona jak znalazł! :-)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.