Rozwiązanie konkursu – 2049

2049W konkursie, w którym wygraną była książka Rafała Cichowskiego 2049, nagrodę zdobył Robert. Jego propozycja alternatywnego tytułu dla powieści brzmiała:

Mam dwie propozycje alternatywnego tytułu: 1. ?Między niebem a ziemią? 2. ?Ketra ? raj utracony?. Obie wersje nawiązują do perypetii głównego bohatera, który musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, po gwałtownej zmianie swojego dotychczasowego życia. Ketra była dla niego uosobieniem edenu, ale czy na pewno tak było? Może jednak to był tylko miraż, za którym kryła się pustka i rozczarowanie. Może jednak prawdziwym rajem okaże się przyziemne i ?naziemne? życie, a nie ?bujanie w obłokach?.

Pozdrawiam

PS. Nie jestem z Kutna, ale to moja niewielka wada :)

Rafał Cichowski, który wybrał zwycięzcę, tak uzasadnił swój wybór:

Wygrywa Pan Robert i jego pierwsza propozycja ?Między niebem a ziemią?. Moim zdaniem trafnie nawiązuje do motywu dualizmu przewijającego się przez powieść i dobrze odzwierciedla stan zawieszenia głównego bohatera, który balansuje na krawędzi dwóch światów. W 2049 nie ma też jednoznacznie dobrych i złych miejsc i postaci, zawsze jesteśmy gdzieś ?między?. Poza tym, Welkin ? nazwisko głównego bohatera ? to staroangielskie słowo oznaczające niebo. Taka ciekawostka.

W imieniu swoim i autora – gratuluję zwycięzcy!

Komentarze (1)

  1. SERIO? OD KIEDY MOŻNA PODAWAĆ WIĘCEJ NIŻ JEDNĄ PROPOZYCJĘ? TO BEZ SENSU. MÓGŁBYM NAPISAĆ 10 PROPOZYCJI, A WY WYBIERZCIE SOBIE TĄ, KTÓRA NAJBARDZIEJ WAM SIĘ PODOBA. BEZNADZIEJA

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.