Po majówce

Po majówce deszczowo. Za oknem szaro i buro, kłębiące się chmury nie wróżą nic dobrego (wczoraj przemokłam do suchej nitki!) – jednym słowem – maj to znakomity czas na czytanie książek. Najlepiej zaszyć się w domu z kubkiem gorącej herbaty i ulubioną książką/czytnikiem ebooków. A promocji jest sporo, to trzeba przyznać.

Ja czekam na trzy książki (w tym tygodniu powinny już do mnie trafić):

„Matka feministka” Agnieszki Graff (23,94 zł) oraz trzeci już z cyklu zbiór reportaży „Walka jest kobietą” (34,65 zł), które zamówiłam w księgarni lideria. Pierwsza pozycja to całkiem niezły pomysł na nadchodzący Dzień Matki. Ja bardzo lubię pisarstwo Graff, odpowiada mi jej ton wypowiedzi, zgadzam się z jej poglądami – generalnie (przypuszczam, biorąc pod uwagę trzy jej poprzednie książki, które świetnie mi się czytało, że i czwarta mnie nie zawiedzie) polecam!

Leokadia Oręziak „OFE. Katastrofa prywatyzacji emerytur w Polsce” (31,16 zł) zamówione w księgarni taniaksiążka.  Pani profesor informowała na Twitterze, że trwają prace nad wersją elektroniczną tej książki – trudno jednak powiedzieć, kiedy ebook trafi na rynek, w jakich księgarniach będzie sprzedawany i za ile.

Jeśli chodzi o ebooki także nie mamy na co narzekać :)

Po majówce - okładka książki "Kontener"W Publio nowość – Kontener Katarzyny Boni i Wojciecha Tochmana za 18,89 zł. Warto zwrócić uwagę na ten zbiór – zapoczątkowuje on projekt reporterski Tochmana „Migracje”. Książki z tego cyklu będą powstawały we współpracy z absolwentami Polskiej Szkoły Reportażu. Książka dotyczy uchodźców z Syrii i tego jak wygląda ich życie po opuszczeniu rodzinnego kraju.

Ciekawie zapowiada się trylogia Zbigniewa Nienackiego „Dagome iudex”. Pierwszy tom Ja, Dago można kupić za 21 zł, kolejne – Ja, Dago Piastun oraz Ja, Dago Władca – są w tej samej cenie. Myślę że to ciekawa lektura dla osób lubiących opowieści osadzone w historycznych realiach, napisane z rozmachem, uniwersalne historie o władzy, namiętności, intrygach. Trylogia ta jest reklamowana jako krwawa jak ?Gra o tron? i pełna cynicznych, mrocznych intryg jak ?House of Cards?. Coś czuję, że to tylko zachęcający slogan. No ale trzeba byłoby przeczytać, by samej osądzić. W Publio zresztą można dostać wiele innych książek tego autora – to niezła gratka dla fanów Nienackiego :)

W Virtualo sporo promocji na kryminały (nie byłabym sobą, gdybym o tym nie wspomniała).  Taniej wszystkie ebooki Stiega Larssona – „Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet”, „Dziewczyna, która igrała z ogniem” oraz „Zamek z piasku, który runął”. Taniej można kupić także sporo pozycji z Czarnej Serii (wydawnictwo Czarna Owca) – wszystkie książki Lizy Marklund są przecenione. Po 17,90 zł dostaniemy Studio Sex, Raj, Prime Time i wiele innych.

Na koniec zaś zostawiam klasykę – sporo świetnych książek w świetnych cenach proponuje Woblink. Po obniżonej cenie kupić można książki Pawła Huelle: Weiser Dawidek za 13 zł, Śpiewaj ogrody za 12,95 zł i Mercedes-Benz. Z listów do Hrabala za 10,45 zł.

W promocji znaleźć można także autorów Wydawnictwa Literackiego: książki Doroty Terakowskiej, Jerzego Sosnowskiego (wspaniały „Apokryf Agłai”!), czy ostatnio wydaną książkę Pauliny Wilk Znaki szczególne – jak głosi opis z okładki: Współczesna Polska ujęta w autobiograficznej opowieści trzydziestolatki, która razem z rówieśnikami przeżywała zachwyty i rozczarowania nową rzeczywistością. Ukształtowani w okresie gwałtownych przemian i entuzjastycznej atmosferze wolności, stworzyli różnorodne pokolenie. Autorka, jak wszystkie dzieci transformacji, nosi własne znaki szczególne.

Ostatnie rozdanie Myśliwski okładkaTańsze są także wszystkie książki Wiesława Myśliwskiego. Naprawdę warto sięgnąć do tego autora – najnowsza jego powieść Ostatnie rozdanie jest za 14,95 zł (możecie o niej przeczytać na blogu), polecam także Traktat o łuskaniu fasoli – 11,95 zł. Kto nie zna, tego zachęcam do lektury. Na pewno nie będziecie żałować.

Uff, wystarczy. Jest w czym wybierać. Ja skuszę się na jakiś reportaż. Miłego i spokojnego czytania!

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.