Literackie Kutno

Literackie-Kutno

Na prośbę organizatorów zamieszczam informacje o konkursie Literackie Kutno. Szczegóły poniżej.

Literackie Kutno 2015 ? konkurs na opowiadanie dla mieszkańców województwa łódzkiego

Literackie Kutno to konkurs na opowiadanie dla mieszańców województwa łódzkiego, inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Kutna. Konkurs organizowany jest w ramach projektu ?Wspólnie twórzmy kulturę ? wydanie zbioru opowiadań szansą dla młodych autorów? realizowanego przez grupę nieformalną Młodzi Twórcy działającą przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej.

Obecnie literatura jest marginalizowana, co bezpośrednio przekłada się na spadek czytelnictwa. Młodzi twórcy na początku swojej drogi spotykają się z problemem debiutu i ?przebicia się?. Projekt odpowiada na ten problem, poprzez umożliwienie takim osobom publikacji swoich prac. Odpowiada również na potrzebę rozwoju czytelnictwa i literatury. Projekt pozwoli na zaangażowanie się mieszkańców województwa w czynne kreowanie oraz rozwój kultury lokalnej.

Konkurs skierowany jest do mieszkańców województwa łódzkiego, opowiadania muszą być związane w jakikolwiek sposób z Kutnem, jednak nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych ? może być to na przykład fantasy, horror, opowieść obyczajowa lub science fiction. Najlepsze nadesłane opowiadania, wybrane przez powołane Jury, zostaną wydane w postaci pokonkursowej publikacji jesienią 2015 r.

Więcej informacji oraz regulamin konkursu można znaleźć na stronie projektu – literackiekutno.pl; a także na stronie konkursu na Facebooku fb/LiterackieKutno

Projekt dofinansowano ze środków Programu Grant na lepszy start, współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.