Lem w wersji elektro

LemTo naprawdę dobra promocja. I doskonała okazja by zaopatrzyć się w fantastyczne lektury :)

Woblink przygotował sporą zniżkę na książki Stanisława Lema. Ja z pewnością coś kupię (pewnie te tytuły, których nie mam w wersji papierowej). Co czytałam i co mogę polecić?

Wysoki Zamek – 8,96 zł. Autobiograficzna powieść, w której Lem przywołuje okres swojego dzieciństwa, kreśląc przy tym, widzianą z perspektywy dziecka, panoramę przedwojennego Lwowa. Dostałam kiedyś na studiach na urodziny od Ani i Klimy ;)

Opowieści o pilocie Pirxie – 8,96 zł. Ciekawe opowiadania o pilocie Pirxie (poznajemy go jako kadeta). Z każdym kolejnym opowiadaniem Pirx dojrzewa, zmienia się, ale nie jest żadnym bohaterem – to zwyczajny człowiek, czasem wpada w panikę, ale dzięki swojej inteligencji (i szczęściu – trzeba to też zaznaczyć) wychodzi cało z opresji. Podobno jakieś fragmenty są omawiane w szkole – mnie to na szczęście ominęło ;), i rozkoszowałam się czytając tę książkę bez żadnego przymusu.

Głos Pana – 8,96 zł. Czy pozaziemską transmisję można rozkodować, poznać, zrozumieć? Grupa naukowców podejmuje ten wysiłek. Lem porusza filozoficzny problem – kwestię poznania. Czy jest ono możliwe? Czy może zawsze nasze wysiłki będą szły na marne?

Kongres futurologiczny – 8,96 zł. W dużym skrócie – antyutopijna wizja społeczeństwa przyszłości. Czyta się świetnie.

Solaris – 8,96 zł. To chyba najbardziej znana powieść Lema, w której pisarz podejmuje temat Kontaktu (ograny, wydawałoby się, że wyeksploatowany temat w literaturze fantastycznej) z Nieznanym, możliwość poznania. Klasyka!

Poza tym inne znane książki Lema:  8,96 zł kosztują – Pamiętnik znaleziony w wannie, Doskonała próżnia, Niezwyciężony, Powrót z gwiazd. Najtańsze książki Lema – za 6,71 zł – to Śledztwo, Golem XIV, Katar. Natomiast cała promocja dostępna jest pod adresem: Lem.

Komentarze (1)

  1. Super, zaraz sprawdzę czy promocja jeszcze aktualna :)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.