Krytyka Polityczna w promocji

Ebooki.allegro wrzuciły fajną promocję na książki Wydawnictwa Krytyki Politycznej. Ebooki kupimy w cenie 10-15 zł.

"Zjadanie zwierząt" okładaTo co znam i mogę polecić to:

Agnieszka Graff, Magma i inne próby zrozumienia, o co tu chodzi za 10 zł. Autorka opowiada o nierówności i wykluczeniu (płciowym, klasowym, religijnym). Stawia niewygodne pytania. Warto zajrzeć do tej książki bo Graff świetnie analizuje polską rzeczywistość, a przy okazji pisze ładnym językiem, zrozumiałym, często z poczuciem humoru.

Krzysztof Tomasik, Homobiografie za 10 zł. W szesnastu opowieściach Tomasik przedstawia sylwetki pisarzy i pisarek XIX i XX wieku, odbrązowione, niezakłamane. Ciekawe życiorysy, ciekawe historie.

Kinga Dunin, Kochaj i rób za 10 zł. Rozmowa i opowieść Dunin o swoim życiu. Jak można przeczytać na okładce: „Próba zarysowania lewicowego projektu etycznego, ale też kobieca opowieść o życiu: w komunie i kapitalizmie, w opozycji i na uniwersytecie, w więzieniu z prostytutkami i już od dziecka, od lat 50. ? w spodniach.”

Judith Butler, Uwikłani w płeć za 12,50 zł. Klasyka nie tylko na Gender Studies ;) Ta książka zapoczątkowała w latach 90. XX wieku teorię queer, a tym samym przekształciła całą scenę filozoficznych i feministycznych dyskusji dotyczących kwestii różnicy seksualnej.

Jonathan Foer, Zjadanie zwierząt za 12,45 zł. O tej książce możecie przeczytać na moim blogu: https://zaginamrogi.pl/zjadanie-zwierzat/ ?

A co ciekawego można jeszcze znaleźć? Moje dwie propozycje to:

Bielik-Robson. Żyj i pozwól żyć za 12,50 zł. Agata Bielik-Robson w rozmowie z Michałem Sutowskim bezlitośnie szczerze opowiada o polskich mężczyznach i żydowskich mędrcach; urokach bycia mieszczaninem w PRL-u i futbolowym chuliganem w Londynie. Zapowiada się interesująco!

Eseje Olgi Tokarczuk Moment niedźwiedzia za 12,50 zł.

Poza tym ZA DARMO można zgarnąć trzy przewodniki „nieturystyczne”:

Islandia

Norwegia

Szwecja

 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.