Jak kupować e-booki żeby zostało na chleb – krótki poradnik

save moneyCzy też kupujecie ebooki głównie w promocjach? I czy też zastanawiacie się jak można jeszcze zmniejszyć wydatki na lektury tak aby nie dość że zostało na chleb, to jeszcze na masełko do chlebka? :) Przejrzałam oferty „programów lojalnościowych” prowadzonych przez internetowe księgarnie z ebookami. Przedstawiam je wraz z zasadami poniżej. Warto o nich wiedzieć, bo można po prostu zyskać i zaoszczędzić dodatkowych parę złotych.

W większości sklepów za nasze zakupy dostajemy punkty, którymi potem możemy obniżyć kolejny zakup. Oczywiście pojawiają się różnice jeśli chodzi o przeliczniki, zasady itp. Ale spokojnie, wszystko dla Was sprawdziłam ;)

 Ebookpoint 

ebookpoint logoPosiadając konto w tym serwisie zbieramy punkty. Każda wydana złotówka ma równowartość jednego punktu. Kupując zatem książkę za 21,90 zł otrzymamy 21 punktów. Punkty można otrzymać także za opinie i recenzje zakupionych produktów (jedna opinia = 2 pkt). Punkty gromadzone są na naszym koncie. Po osiągnięciu pułapu 250 pkt wchodzimy na stały 5% rabat. W dalszym ciągu nasze zakupy dają nam punkty. Po przekroczeniu 750 pkt dostajemy stały 10% rabat. Co prawda pkt. 11 Regulaminu głosi „Rabaty udzielane w ramach Programu nie łączą się z innymi innymi promocjami, rabatami i ofertami specjalnymi obowiązującymi w księgarni eBookpoint.pl.” to jednak, jak do tej pory, obniżały one ceny promocyjnych produktów. Miło :)

Koobe

koobe logoSerwis koobe posiada także system punktowy. Zbieramy punkty, którymi później można zapłacić za kolejnego ebooka. Punkty dostajemy za zakup ebooków (dostajemy 10 punktów za każdą wydaną złotówkę), ponadto premiowane punktami są: komentarze w serwisie – 10 pkt, ocena ebooka – 1 pkt, polecenie serwisu znajomemu – 20 pkt, pierwsza transakcja znajomego – 50 pkt. Punktami możemy zapłacić za wybraną książkę, lub – jeśli nie mamy wystarczającej ilości punktów – obniżyć cenę upragnionego ebooka. 100 punktów to równowartość 1 zł.

Legimi

Legimi logoW systemie punktowym serwisu Legimi punkty dostajemy nie tylko za kupowanie ebooków, ale także za korzystanie z aplikacji do czytania. Już za samo założenie konta w serwisie dostajemy 20 pkt, pierwszy zakup ebooka to także 20 pkt, zamówienie darmowego ebooka – 10 pkt. Poza tym punkty możemy otrzymać także za: zainstalowanie aplikacji Legimi na nowym urządzeniu – 25 pkt, ocenienie ebooka w aplikacji – 1 pkt (max. 10 pkt/miesiąc), zakup ebooka z aplikacji na urządzeniu mobilnym – 15 pkt, opublikowanie cytatu na facebooku poprzez aplikację – 2 pkt (max. 10 pkt/miesiąc), zakup ebooka jest premiowany 1 pkt. za każdą wydaną złotówkę. Zebrane punkty można wymienić na zniżki na ebooki w katalogu serwisu – każde 10 punktów obniża cenę książki o złotówkę. Warto pamiętać, że punktami można opłacić maksymalnie 50% wartości ebooka. Zniżki za punkty nie łączą się ze zniżkami za kody promocyjne.

 Nexto

nexto logoZa każdą wydaną złotówkę w serwisie otrzymujemy 10 punktów. Za dodaną opinię o produkcie otrzymujemy 20 pkt. Jeżeli nasza opinia zostanie uznaną najlepszą opinią w danym tygodniu – punktów zbierzemy 500. Poza tym za podzielenie się informacją o zakupie w serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, LinkedIn) i za pośrednictwem e-mail – 1 pkt. Możemy polecać także serwis nexto swoim znajomych – za każdego nowego użytkownika (z naszego polecenia) dostaniemy 10 pkt, a także 10% punktów za zakupy użytkowników z naszego polecenia. Wydaje mi się, że w nexto najłatwiej zebrać sporo punktów – kupuję tam prasę (mam dwie prenumeraty), czasem kupuję pojedyncze numery interesujących mnie tygodników czy miesięczników. Za każdy zakup dostajemy punkty – łatwo więc je uzbierać, a potem wymienić na upragnioną książkę.

Woblink

woblink logoW Woblinku nie zbieramy żadnych punktów – w końcu ;) Za to mamy akcję Bumerang. Wystarczy zrobić zakupy na minimum 20 zł (wliczają się w to także książki w promocjach i te zakupione w ramach kodu rabatowego) by dostać za każde wydane 10 zł kod rabatowy na… 10 zł. Otrzymane kody zachowują ważność przez 45 dni i działają dla ebooków nie objętych promocją. Minimalna cena książki po obniżce to 14,90 zł. Ja często z tej oferty korzystam, czasem nawet zdarza się, że mam jakieś kody do oddania – można o to pytać :)

Powyżej księgarnie, w których najczęściej kupuję ebooki i które prowadzą programy lojalnościowe dla swoich klientów. Korzystacie z opisanych programów lojalnościowych? A może znacie jakieś inne?

Autor zdjęcia: 401(K) 2012 (flickr)

 

2 Trackbacki i Pingbacki

  1. Paszporty Polityki - nominacje | zaginam rogi
  2. Morderstwo nie tylko w Orient Expressie | zaginam rogi

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.