Filozofia i ebooki

Rzadko można znaleźć w dobrej cenie elektroniczne filozoficzne książki. Filozofia i ebooki – a jednak to możliwe. Często jednak albo dostajemy PDF (w dodatku często zabezpieczony DRM), albo… interesujących nas tytułów nie ma. Dziś przeszukałam oferty księgarni z ebookami i proszę, trochę się znalazło :)

Sztuka życia Bauman okładkaEbooki.allegro polecają Sztukę życia Zygmunta Baumana za 14 zł. Jest okazja, bo książka w księgarni kosztuje 34,90 zł. Bauman opisuje współczesny świat, który bombarduje nas tysiącami obietnic szczęścia. Żadna jednak z nich nie jest opatrzona gwarancją spełnienia.

Ebookpoint poleca trzy książki wydawnictwa Copernicus Center Press ze sporym. bo 40%, rabatem. Promocja na te książki trwa do 10 września:

Fenomen normatywności za 20,94 zł, w której to autorzy – Bartosz Brożek, Anna Brożek i Jerzy Stelmach, starają się odpowiedzieć na pytanie jak należy rozumieć pojęcia takie jak obowiązek, powinność, poprawność. Dziedziny ludzkiego życia (moralność, prawo, język) poddają analizom, zastanawiając się nad ich normatywnym charakterem.

W świecie powinności (praca zbiorowa) za 29,94 zł. O problemie normatywności autorzy w tej publikacji w swoich tekstach piszą nie tylko z perspektywy filozoficznej, ale także psychologicznej i kognitywistycznej.

Wyjaśnić umysł. Struktura teorii neurokognitywnych – książka autorstwa Mateusza Hohola za 29,94 zł. O książce tak pisał dr hab. Wojciech Załuski, prof. UJ : Książka Mateusza Hohola jest dziełem unikalnym nie tylko na skalę polską, gdyż nie jest mi znana praca, która w równie wnikliwy i wszechstronny sposób badałaby filozoficzne i metodologiczne problemy nauk neurokognitywnych. Książka jest adresowana w pierwszej kolejności do specjalistów, niemniej z uwagi na jej walory stylistyczne i niezwykłą klarowność wykładu będzie fascynującą lekturą także dla szerszego audytorium zainteresowanego ?odwiecznym pytaniem? o naturę umysłu.

Dla tych zaś, którzy oszczędzają i wyczerpali limit złotówek, wydawanych na elektroniczne książki, mam kilka propozycji z serwisu wolnelektury (o którym niebawem więcej informacji):

Obrona Sokratesa Platona

O duchu praw Monteskiusza

Myśli Pascala

Próby Montaigne’a

Rozprawa o metodzie Kartezjusza

Tako rzecze Zaratustra Nietzschego

 

Sztuka życia Baumana jest już na moim czytniku. A wy coś wybraliście dla siebie?

Komentarze (4)

  1. Mnie kusi właśnie „Sztuka życia”. W tym tygodniu jestem w filozoficznym nastroju ;) Zajrzałaś już do tej książki? Warto?

  2. umiarkowany_relatywista 4 września 2013 w 18:29

    „Wyjaśnić umysł. Struktura teorii neurokognitywnych” – brzmi kusząco :D

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.