Coś na leniwą niedzielę

Coś na leniwą niedzielę - Tove Jansson. Mama MuminkówNiedziela niebawem się skończy, a wraz z nią wyśmienite promocje – przede wszystkim w Woblinku.

Zanim jednak pokażę Wam kilka interesujących lektur, które można zgarnąć po 15 zł za sztukę, muszę się Wam pochwalić tym, że kilka dni temu wygrałam w konkursie Virtualo voucher na 50 zł. Kasa poszła oczywiście na ebooki. A kupiłam: polecaną mi przez znajomego powieść sensacyjną Zygmunta Miłoszewskiego Bezcenny oraz dwa zbiory opowiadań tegorocznej laureatki Literackiej Nagrody Nobla, Alice Munro: Miłość dobrej kobiety i Za kogo ty się uważasz?

Wracając zaś do kończących się, świetnych promocji w Woblinku. Ceny 344. ebooków spadły do 15 zł za sztukę. Jest naprawdę w czym wybierać. Poniżej kilka moich propozycji.

Polska proza:

Wiesław Myśliwski, Ostatnie rozdanie. Powieść, o której pisałam na blogu – tutaj możecie przeczytać moją opinię. Polecam gorąco, kto jeszcze nie kupił i nie czytał ma szansę zgarnąć ebooka za 15 zł. Taniej chyba już nie będzie!

Olga Tokarczuk, Dom dzienny, dom nocny. O książce tak pisał Piotr Śliwiński: Tokarczuk czaruje, stwarza z pustki, dopisuje dalsze ciągi do tego, co jej wiadomo. Trudniej mi nazwać tę przedziwną umiejętność przykuwania do lektury. Jej powieść czyta się chciwie i pospiesznie…

Eustachy Rylski, Obok Julii. Ta lektura czeka na mnie na papierze w ramach DKK. Niedługo zatem przeczytacie co o niej sądzę. Polecam w ciemno, kierując się wyborem moderatora naszego Klubu :)

Proza zagraniczna:

Jaume Cabré, Wyznaję. Z kolei tę powieść kupiłam jakiś czas temu, czeka na czytniku na swoją kolej. Zapowiada się ciekawie – tajemnice, zło i książki. Z pewnością zaletą jest także objętość – naprawdę sporo czytania…

Lew Tołstoj, Anna Karenina. Jest szansa na nadrobienie zaległości jeśli chodzi o rosyjską literaturę. Kto nie czytał, może się skusi.

Jeffrey Eugenides, Intryga małżeńska. Świetna powieść, która mnie zachwyciła. Lata 80., USA, poplątane losy trójki znajomych, w to wszystko wpleciony Barthes i jego Fragmenty dyskursu miłosnego… Jest co czytać, moja dłuższa recenzja na blogu. (uwaga, powieść tylko w formacie epub drm :/)

Virginia Woolf, Nawiedzony dom. Opowiadania Woolf, zarówno te najbardziej znane, jak i nigdy dotąd nie publikowane.

Poza literaturą piękną interesująco zapowiadają się poniższe publikacje:

Zygmunt Bauman, Żyjąc w czasie pożyczonym. Są to rozmowy, których punktem wyjścia był globalny kryzys z 2008 roku, przeprowadzone przez socjolożkę Citali Rovirosa-Madrazo.

Zygmunt Bauman, Nowoczesność i Zagłada. Książka ta zdobyła Europejską Nagrodę Amalfi i Nagrodę im. Theodora W. Adorna. Socjolog próbuje odpowiedzieć na pytanie jak mogło dojść do Holocaustu w nowoczesnym społeczeństwie.

Boel Westin, Tove Jansson. Mama Muminków. Biografia autorki Muminków, którymi zaczytywałam się w dzieciństwie. Wy pewnie też :)

To tylko niewielki przegląd co ciekawszych lektur, jakie możecie znaleźć w dzisiejszej, kończącej się promocji. Wszystkie powyższe książki kosztują 15 zł. Książek jest o wiele, wiele więcej. A naprawdę jest w czym wybierać :)

 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.