Wiosno trwaj!

wiosno trwaj!Z okazji Dnia Wiosny Woblink przygotował świetną promocję – Wiosno trwaj! – 631 ebooków i każdy za 9,90 zł. Promocja obowiązuje przez cały weekend.  Kto ma siłę ten niech sam się przekopuje przez 66 stron ;), kto nie – polecam mój wybór  (na pewno sama się na coś skuszę).

* Agnieszka Kaluga Zorkownia  Książka o śmierci, miłości i życiu. Zapiski dotyczące pracy w hospicjum. Zapowiada się bardzo interesująco.

nie_tylko_pomarancze* Jeanette Winterson Nie tylko pomarańcze… To pierwsza książka Jeanette Winterson, opublikowana w 1985 roku i uhonorowana Nagrodą Whitbreada za najlepszy debiut powieściowy. Wiele o niej słyszałam (w końcu to czołowa brytyjska pisarka feministyczna!) i chyba w końcu ją kupię i przeczytam.

Lauren Oliver Delirium. Do sięgnięcia po tę powieść zachęcają mnie jedynie topowe miejsca, jakie zajęła książka: została bestsellerem ?New York Timesa? oraz najlepszą książką 2011 według Amazon.com. Ktoś czytał?

Grażyna Jagielska Miłość z kamienia. Życie z korespondentem wojennym Świetny reportaż, który pokazuje jakim złem jest wojna. Jak niszczy osoby, które w zasadzie nigdy na wojnie, jak zmienia ich psychikę i do czego doprowadza. U mnie stoi na półce wersja papierowa, natomiast na czytniku wciąż czeka kolejny reportaż Jagielskiej Anioły jedzą trzy razy dziennie. 147 dni w psychiatryku

Nie wiedziałam, że wersji elektronicznej doczekały się Dom Róży. Krýsuvik. Kołysanka dla wisielca Huberta Klimko-Dobrzanieckiego, ulubionego pisarza naszego toruńskiego DKK :)

* Helga Weissová Dziennik Helgi

Zamień chemię na jedzenie Julity Bator. O tej książce już kiedyś pisałam i szczerze polecam wszystkim lekturę. Poradnik jest inspirujący i napisany w bardzo przystępnej formie.

Poza tym w Woblinkowej promocji znaleźć można mnóstwo kryminałów Agathy Christie: I nie było już nikogoMorderstwo w Orient Expressie, ABC, Tajemnica rezydencji Chimneys, Godzina zero, a także Joe Alex: Cichym ścigałam go lotem, Powiem wam, jak zginął, Śmierć mówi w moim imieniu, Jesteś tylko diabłem.

Prawie cały Lem w promocji! :)

89wierszyI na sam koniec – mnóstwo wyśmienitej poezji: Sonety Williama Szekspira (w przekładzie Stanisława Barańczaka), Wiersze zebrane Stanisława Barańczaka, Wiersze wybrane Adama Zagajewskiego, Wiersze wybrane i Zapisane Julii Hartwig, Wiersze wybrane Ryszarda Krynickiego, * 89 wierszy i Król mrówek Zbigniewa Herberta, Milczenie roślin Wisławy Szymborskiej.

A Wy macie swoje typy? :)

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie widoczny.


*


Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.